АНАЛІТИЧНІ АСПЕКТИ ВИЗНАЧЕННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Post Reply
admin
Администратор
Posts: 55
Joined: 18 Nov 2019, 12:51

АНАЛІТИЧНІ АСПЕКТИ ВИЗНАЧЕННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Post by admin » 21 Nov 2019, 07:42

І.В. Павлієнко, студентка «Бакалавр»
Ж.А. Кононенко, к.е.н., доцент
Полтавська державна аграрна академія


АНАЛІТИЧНІ АСПЕКТИ ВИЗНАЧЕННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

В ринкових умовах діяльність суб’єктів господарювання направлена на оптимізацію економічної вигоди, що знаходить відображення у фінансових результатах і є чинником який формує економічну стійкість. В даний час велике значення набуває дослідження причинно-наслідкових зв’язків, які пов’язані із процесом формування, прогнозуванням та оцінкою фінансових результатів підприємств, та забезпечення позитивного результату – прибутку. Який є одним з основних джерел формування фінансових ресурсів, що визначає ефективність його функціонування.
Фінансовий результат – це приріст (чи зменшення) вартості власного капіталу підприємства, що утворюється в процесі його підприємницької діяльності за звітний період. Це можуть бути як прибуток, так і збитки (рис.1).

Image
Рис. 1. Складові фінансового результату
Збільшення прибутку підприємства впливає на темпи економічного розвитку країни, зростання соціального багатства та підвищення життєвого рівня населення. Прибуток показує всі сторони діяльності підприємства, його технологічність та організованість виробництва, контроль над рівнем витрат, а також відображає його операційну, фінансову, інвестиційну діяльність та є основним критерієм стратегії суб’єкта господарювання.
Покращення ефективної та раціональної роботи суб’єкта господарювання ставить задачі щодо встановлення напрямів збільшення обсягів та кількості виробництва продукції та її реалізації, зниження собівартості, зростання прибутку. Визначення основних напрямів пошуку резервів збільшення прибутку передбачає класифікацію факторів, що впливають на можливість і розміри їх отримання (рис.2).

Image
Рис. 2. Фактори отримання прибутку
При виконанні фінансово-господарської діяльності ці фактори тісно пов’язані між собою та мають прямий вплив на розмір собівартості. А, отже, і прибуток пов'язаний з раціональною витрачання матеріальних ресурсів.
Image

Рис. 3. Види показників за напрямом діяльності
У свою чергу, використання матеріальних ресурсів залежить від ритмічності поставок, наявності необхідних оборотних коштів, матеріаловіддачі, економії ресурсів.
Рівень використання такого виробничого ресурсу, як праця, залежить від рівня кадрового забезпечення підприємства, продуктивності праці. Використання основних засобів характеризується фондовіддачею, забезпеченістю основними фондами, технічним озброєнням праці.
Image

Рис. 4 Шляхи використаних ресурсів
А отже, формування результатів визначається великою кількістю факторів, що характеризують різні боки фінансово – господарської діяльності підприємств.

Список використаних джерел
1. Опря А.Т., Дорогань-Писаренко Л. О., Єгорова О. В., Кононенко Ж. А. Статистика (модульний варіант з програмованою формою контролю знань): навч. посібник. 2-ге вид., перероб. і допов. Київ : Центр учбової літератури, 2014. 536 с. URL: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/bitstrea ... 281%29.pdf (дата звернення: 16.08.2019).
2. Грабовецький Б.Є. Фінансовий аналіз та звітність: навч. посіб./ Б.Є. Грабовецький, І.В. Шварц. Вінниця: ВНТУ, 2011. с. 281.
3. Глущенко А.М. Прогнозування фінансових результатів діяльності металургійних підприємств. Мукачівський держаний університет. 2018. № 19. С. 1400-1408. URL: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2018-19-209. (дата звернення: 16.08.2019).
4. Мазур Д.В. Фінансове планування діяльності підприємства. Вісник Хмельницткого національного університету. 2014. № 6. Т.1. С. 55-59.

Post Reply

Return to “7.Економічні та соціальні проблеми розвитку громад, територій та суб’єктів господарювання”